Akcie v Ekocentre SOSNA – august 2011

img_9537Liečivý bylinkový seminár 12-13.8.2011- Radosť z farieb, vôní, liečenie, ale aj príjemné aromamasáže, príprava tinktúr a mastí, bylinkové aranžmány, radosť z dobre okoreneného jedla a ženský tanec pre radosť, to všetko vás čaká, ak prijmete pozvanie a prídete na liečivý bylinkový seminár.

http://www.sosna.sk/clanok.php?idc=134&pgid=58&rozbal=

Hlinené omietky 20.8.2011 – Na kurze sa naučíme pod vedením skúseného remeselníka Joža „Lopúcha“ Kratochvílu pripravovať zmes na hlinené omietky – základnú (hrubú) aj druhú jemnú vrstvu s kobylincami, vyskúšame si ich nanášanie na obvodové múry Ekocentra, ktoré sú zateplené slamenými balmi ale aj v interiéroch.

http://www.sosna.sk/docs/hlina_2011.pdf

Exkurzie v Ekocentre termín dohodou- Prírodná záhrada, pestovanie bez chémie, ekologické postupy v pestovaní, prírodné jazierko, bylinná špirála a ďalšie prvky patriace do prírodnej záhrady a pestovania, spracovanie úrody, solárna sušička, ekologické staviteľstvo v praxi, ukážky alternatívnych technológií, separačné kompostovacie toalety, zateplenie budovy slamou, konopou alebo ovčou vlnou, hlinené omietky, úspory energie. Toto a ešte viac môžete vidieť v našom Ekocentre.

http://www.sosna.sk/clanok.php?idc=131&pgid=58&rozbal


Komentáre