Slovenskí Mladí reportéri dosiahli krásny úspech

Príroda sa vždy poradí_Ivan DingaPri príležitosti dnešného Svetového dňa životného prostredia vyhlásila Nadácia pre environmentálne vzdelávanie (FEE, Kodaň) výsledky medzinárodnej súťaže programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Slovenskí Mladí reportéri dosiahli krásny úspech, keď v silnej medzinárodnej konkurencii 22 krajín získali jedno prvé, druhé a tretie miesto.

K tlačovej správe prikladáme fotografiu z odovzdávania cien finalistom národného kola na ZŠ Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi, ktoré sa uskutočnilo 22. mája. Víťazné práce postúpili do medzinárodného kola, kde rozhodovala porota zložená zo zástupcov významných organizácií v starostlivosti o životné prostredie (napr. Program Spojených národov pre životné prostredie (UNEP) a Európska agentúra životného prostredia EEA), ale aj renomovanej agentúry Associated Press.

Čerstvo ocenení Mladí reportéri pre životné prostredie_Spišská Nová Ves_22.5.2014-malá

Čerstvo ocenení Mladí reportéri pre životné prostredie – Spišská Nová Ves

V kampani Litter Less získalo Slovensko dve ocenenia: Veronika Moncoľová, 13 r., 1. miesto za článok “Posolstvo Niklovej huty” a Natália Mrázová 2. miesto za článok “Neviditeľná hrozba”.

V hlavnej súťaži získal pekné 3. miesto len 11-ročný Ivan Milan Dinga zo Spišskej Novej Vsi za fotografiu “Príroda si vždy poradí”.

Do programu Mladí reportéri pre životné prostredie je zapojených 28 krajín z celého sveta.


Komentáre